1.10.2017 - Karlštejnské vinobraní 2017Na hradě i v karlštejnském podhradí od kuropění do klekání koná se zde slavnost vína, burčáku, hudby, zpěvu a tance. To vše za účasti císaře Karla IV. císařovny a doprovodu. Jako každý rok se někteří Akimáčci vydávají kolmo na tuto slavnost. Slavnost je to převeliká a cesta předaleká. Je už na každém, jak se na slavnost dopraví, ale kolaři v Dolních Černošicích u lávky sraz mají. Jedná se o báječnou a pohodovou akci na kolech :)KDY:  neděle 1.10.2017 bude upřesněno v srpnu
V KOLIK:  sraz je v 10:45 a odjezd v 11:00 hodin v Dolních Černošicích (začátek průvodu je 13:30 hodin)
NÁVRAT:  v pozdním odpoledni

 

Obsahem akce jest:

Výlet na kole z Dolních Černošic (lávka přes Berounku do Černošic - Kazín, není to ta za tržnici v lipencích!!!) na hrad Karlštejn, kde se koná slavnost vína. Cílem naší akce je shlédnout průvod a promluvu císaře římského a krále českého Karla IV. ke zdejším vinařům. Více informací naleznete na stránkách Karlštejnské vinobraní.

Každý účastník musí vyhodnotit zdali trasu projede na kole a to i jeho děti. Cesta je rovinatá, ale dlouhá. Ke konci cesty (asi 1km) bývá hustý pomalu jedoucí provoz aut, kol a chodců. Zpět se dá jet vlakem, nebo opět na kole. Po cestě jsou stánky s občerstvením, ale i pizzerie Luna, kde si můžeme dát pořádné jídlo. Jede se pouze za hezkého počasí! Těšíme se na Vaší účast. Na fotky koukněte do galerie.


Trasa: pouze tam 16 km, stoupání 196m, klesání 168m, máme dostatečnou časovou rezervu

Mapu najdete na Seznamu (klikněte tam na výškový profil - dole pod reklamou)


                
Partneři:

Copyright © 2013, Akimova školička. Všechna práva vyhrazena. Redakční systém: Grafické a webové studio