Historie mateřské školy

Před mnoha a mnoha lety, kdy v zemích vládli draci a po večerech u svíčky se rodily nové legendy se stalo nevídané....Tak takhle nějak by to mohlo začínat.


Ale vážně, vše začalo v roce 2008 ve Zvoli. Kdy se, řekli bychom v trochu hektickém tempu, připravovaly prostory pro mateřskou školu res. klub. Z nevyužitých prostor v přízemí domu s číslem popisným 62 z roku kolem 1900, se jak kouzelným proutkem stávaly vkusné místnosti pro děti. Z bývalé světnice se v tu ránu stala překrásná jídelna a herna, z bývalého chlívku pro kravičku a prasátko se stala koupelna a místo staré chodby, s podlahou ze šlapanky a pecí na domácí chléb, se stala šatna s hlavním vstupem do školky.


   

Jarka a Honza Bernáškovi (zřizovatelé MŠ), pracovali nonstop. Téměř vše si šikovně udělali sami, dále se na stavbě podílel i tatínek Jarky - pan Jaroslav Kopelent. O výzdobu se postarala Michalela Žáčková s Michaelou Kahounovou. Všem za tuto skvěle odvedenou práci moc děkujeme! Možná právě proto dýchá z každého kouta rodinná a přátelská atmosféra.


V září roku 2008 se vše rozjelo. Akimova školička poprvé ožila dětskými hlásky, do školičky nastoupily první děti. Jarce v té době vypomáhaly Míši, každá jedním dnem v týdnu. Děti zažívaly spousty her a výletů, ze kterých si odnášely vždy spousty nových vědomostí, zkušeností a zážitků. Po roce působení školičky kapacita však nestačila.


   

V červenci a srpnu 2009 se během prázdninového provozu, za pomoci všech členů rodiny, budova školičky rozšířila a proměnila do dnešní podoby. Opět děkujme všem za velikou pomoc. Dne 31.8.2009 proběhla úspěšná kolaudace a 1.9.2009 začínáme! Vítáme děti a rodiče v nové Mateřské škole – Akimově školičce, protože se podařilo Jarče a Honzovi pokořit neskutečné požadavky všech dotčených úřadů a věčné hazení klacků pod nohy ze strany vedení obce Zvole (trvá do dnes). V té době začínáme i s novým týmem ve složení Jarka Bernášková, Michaela Žáčková, Michaela Kahounová, Iva Valtrová a Honza Bernášek. Pro náhled fotek před rekonstrukcí a po rekonstrukci nahledněte do galerie před a po.


   

Ale co by to bylo za MŠ, kdyby tu nebylo dětí. A tak první rok MŠ navštěvovali Akimovku školičku tito Akimáčci: Anička, Míša, Zdenda, Davídek l, Davídek ll, Natálka, Kubík, Tomášek, Bruno, Anetka, Matěj, Kačka, Adélka, Eliška a Michálek.


Tímto všem příznivcům Akimovy školičky moc děkujeme!


Partneři:

Copyright © 2013, Akimova školička. Všechna práva vyhrazena. Redakční systém: Grafické a webové studio