Alpy, VHT, ferraty, lezení

srpen.2020 - Zuckerhütl 3.507 m, ledovec a ferraty 

Pojeďte s námi za nejvyšším vrcholem Stubaiských Alp a ochutnejte oblast věčného sněhu. Naše výprava vás zavede na hlavní hřeben západního pohoří Alp, který leží na hranicích Rakouska a Itálie. Naše výprava začne na chtě Dresdner hütte. Chata poskytuje nejen výchozí bod pro výstup na Zuckerhütl, ale i možnosti ferratového lezení obtížnosti (C až D) + ferratu Fernau express (E). Koukněte do galerie.

CENA 2.800,-Kč     PŘIHLÁŠKA

počet osob: doprava: ubytování: strava: obtížnost:
4 - 8 minibus chata vlastní stupeň 3-5
         

Co je v ceně:

  • náklady průvodce
  • parkoviště
  • Doprava
  • matroš

Co není v ceně:

  • strava
  • cestovní pojištění, doporučujeme sjednat OEAV
  • lanovka a ubytování na Dresdnerhütte

Pořadatel: Akimova školička


Cena:

2.800,- Kč

Cena chaty pro členy OEAV - 14,-€/noc

Cena chaty pro nečleny OEAV - 24,-€/noc (doporučujeme si sjednat členství, které je i pojištěním na vaše cesty)

Lanovka na Dresdnerhütte - 6,-€/jízda (lze dojít cca 1 hodina)

Kompletní ceník chaty a lanovky naleznete na stránkách Dresdnerhütte a Stubaier gletscher.


 

Popis oblasti:

Stubaiské Alpy leží na území států Itálie a Rakousko. Tvoří spolu se sousedními Zillertalskými a Ötztalskými Alpami trojici nejznámějších pohoří Tyrolska. Tak jako v sousedních celcích i zde se setkáme s rozsáhlým zaledněním, které je však situováno pouze v nejvyšších masivech pohoří. Největší ledovce jsou Sulztalferner a Sulzenauferner. Nejvyšším vrcholem je Zuckerhütl (Cukrový klobouk) - 3507 m n. m. ležící v hlavním hřebeni na západě pohoří. Naše výpravy budou startovat na chatě Dresdnerhütte, která leží na samém konci údolí Stubaital ve výšce 2.308 m.


Doprava:

Je zajištěna minibusem (1 + 7) společně s původcem. Každý z účastníků může také po vlastní ose:

Na chatu Dresdnerhütte je to 6 hodin čisté jízdy! Doporučujeme cestu přes Mnichov – Kufstein - Innsbruck zde na Itálii - sjezd 10-Schönberg (2 € - poplatek) na Stubaier Gletscher/Stubaital - dále krásným údolím až na konec silnice, u lanovky projeďte až na štěrkový plac, kde je vyhražené parkování pro chatu...

 

Harmonogram akce: ještě bude upřesněno

- Příjezd a sraz všech účastníku na parkovišti u lanovky Stubaier gletscher v odpoledních hodinách. Přesný čas bude domluven s účastníky akce. Ubytování, kontrola vybavení a naplánování dalšího dne (Nebo dle dohody odjezd v pátek cca 5:00 ráno)


- V dopoledních hodinách se vydáme na blízké ferraty obtížnosti C,D. Dle možností zkusíme i sportovní ferratu obtížnosti E. Po obědě vyrazíme na krátký trek s vybavením na ledovec, kde si vyskoušíme základy pohybu po ledovci. V podvečer naplánujeme následující den.


- v Ranních hodinách (cca 6-7 hodina) vyrazíme směr Zuckerhütl 3.507 m. Z chaty se vydáme směrem do sedla Beiljoch 2.676 m, se sedla klesneme na ledovcovou morénu po které se dostaneme k nástupu na ledovec. Po ledovci vystoupáme směrem k sedlu Pfuffenjoch 3.212 m poté pod nástup na samotný vrchol. Přes vzdušný hřebínek vystoupáme až na Zuckerhütl 3.507m. Poté se vydáme stejnou cestou, nebo dle možností jiným okruhem, zpět na chatu. Příchod na chatu je v pozdních odpoledních hodinách.


- Po snídani sestup na parkoviště. Dle počasí se nabízejí dvě varianty setupu: 1. přímá sesta pod lanovkou cca 45 minut. 2. trek přes údolí Wilde Grube. V odpoledních hodinách odjezd do ČR.

 

Program je možné operativně upravit - třeba od ČT do SO, nebo PÁ do NE. Dle vašich požadavků. V tomto případě se vyráží z ČR brzo ráno a návrat do ČR je v pozdních večerních hodinách.


Veškerý program je možné na místě operativně upravovat, dle počasí a dohody všech účastníků.

 

S sebou (doporučení průvodce):

Kompletní vybavení na ferraty a ledovec. (sedák, prsák, plochou smyčku - 80cm stačí, nemusí být šitá, ferratovou brzdu, helmu na skály!, ev. rukavice na ferraty, min.2 x HMS, nejlépe však 4ks, 1 x Karabina se zámkem, prusíky, smyce, mačky, cepín, vše je možné zapůjčit). Dále - trekové hůlky (jestli používáte), kvalitní pohorky, svrchní kalhoty a bundu GTX (nepromokavá a odolná proti větru), funkční prádlo (dlouhé/krátké), flísku, doporučuji polartec, softshellku, doporučuji péřovou vestu na zahřátí v případě delší přestávky, čepici, rukavice, sluneční brýle, opalovací krém!!!, vak na vodu, termosku na čaj, energetickou stravu (vždy je důležité doplňovat tekutiny s cukrem a energii – různé tyčky a pochoutky). Lano, buzolu, mapu, výškoměr, krokoměr, GPS, má průvodce.

 
Veškeré vybavení (matroš, né čepici atd :)) vám rádi zapůjčíme. Pokud budete pořizovat nové vybavení, tak volejte Honzovi 605474117, který vám rád poradí.

 


              

 

Pro více informací volejte Honzovi 605474117, nebo se můžete rovnou přihlásit vyplněním přihlášky (do poznámky napište všechny vámi přihlášené účastníky, a variantu dopravy):Přihláška

Partneři:

Copyright © 2013, Akimova školička. Všechna práva vyhrazena. Redakční systém: Grafické a webové studio