Akce pro děti a rodiče

Zápis dětí na rok 2022/23! Přidejte se k nám :)

Akce, které nás v nejbližší době čekají.

Covid - 19 nám bohužel nedovoluje pořádat naše připravené akce, nicméně jsme každý den s dětmi v lese, na loukách a kopcích. Nebojte, i tak si vše náramně užijeme! Jarča a Honza.


zima 2022 - pokud nasněží :)

Iditarod Trail Sled Dog Race - Iditarod, je závod saní tažených psy, který se koná na Aljašce. Je pojmenován po legendární Iditarodské stezce spojující vnitrozemské zlatokopecké městečko Iditarod s pobřežím Beringova moře a Aljašského zálivu. A jelikož se jedná o opravdu extrémní závod, tak si jej v rámci ŠVP v Akimově školičce proběhneme také :)) Rodiče budou pejskové a děti jejich "muscheři" :)


4.1.2022 - 22.3.2022 Lyžování s dětmi  - zrušeno

Začíná kroužek lyžování pro děti v MŠ. Kroužek je vždy za dobrého počasí a pokud je sníh. Výuka lyžování probíhá pod vedením zkušeného instruktora a cvičitelky lyžování. Základ výuky tvoří Česká škola lyžování od všeobecné lyžařské průpravy po řezané (carvingové) oblouky a smykové (s přeskokem, v boulích, v hlubokém sněhu s přibrzděním) oblouky. Výuka je doplněna řadou metodických postupů z vlastních dlouholetých zkušeností s výukou dětí předškolního věku.  Přesný konec a začátek je dle sněhových podmínek.

Kdy: pondělí / čas: 8:30 - 12:00 / celkem 12 lekcí/sezóna


Velikonoce 2022 - otevírání skal

O Velikonocích se na velký pátek (jedeme už ve čtvrtek) otevírají skály a vydávají své poklady. Naše putování začne ve Vraném nad Vltavou odkud pojedeme vlakem do Klínce. Zde musíme najít skálu, která se na naše přání otevře a vydá nám poklad. Poté nasedneme opět do vlaku směr Jarov a odtud šupky-dupky hurá do školky. Jedná se o dopolední akci. Mohou se připojit i rodiče :)

Kdy: čtvrtek 14.4.2022, 7:50 vlakové nádraží Vrané nad Vlt.


Otevírání studánky

V průběhu května půjdeme otevřít ospalou studánku. Studánky jsou po zimně celé zapadané listím, plné pavučin a špinavé. Výlet odstartuje v MŠ a půjde lesem kole potoka do Vraného nad Vlt.. Po očištění studánky a výkladu o vodě náš výlet zakončíme v nedaleké Občerstvovně, kde si dáme nějakou dobrotu. 

Kdy: květen, čtvrtek, datum upřesníme dle počasí


Vodní stavby - přehrada Slapy

Pro veliké nadšení dětí se pokusíme uskutečnit výlet na Slapskou přehradu s exkurzí elektrárny. Dozvíme se proč se přehrady staví, proč je třeba regulovat stav vody, jak se vyrábí elektřina, k čemu je nám prospěšná vzniklá vodní plocha nad přehradou, jak a z čeho se přehrady staví a v neposlední řadě se pokusíme jednu přehradu postavit na potoce a snad se i vykoupeme :)

Kdy: červen, přesný termín upřesníme :)


Vodáctví

V červnu se budeme věnovat vodáctví a všemu okolo. Nejde jen o sjetí řeky na raftech a dalších plavidlech, ale i o respektování okolní přírody a ostatních vodáků. Je to jedna z našich nejoblíbenějších akcí. Vodní turistika nebo krátce vodáctví je jedna z forem turistiky, která jako dopravní prostředek využívá různé druhy plavidel, jako jsou rafty, pramice nebo kánoe. Je to bezva zábava a dobrodružství.

Kdy: v průběhu jara, bude upřesněno dle stavu vody a počasí


Péče o zvířata - koně

V květnu, nebo červnu navštívíme koníčky na farmě. Vše spojíme s povídáním o zvířátkách, co zvířátka potřebují, jaký májí mít výběh, kde májí spinkat, co májí papat a vše kolem. Koukneme, kde mají koníci stáje a kde výběh. Dále pak co papají a jak se sedlají.  Vše zakončíme malou projížďkou pokud půjde domluvit :)

Kdy: květen - červen, přesný termín upřesníme


Letní nástrahy světa


Pozor auto


Včely


Odpad -  třídění, recyklace, skládka, spalovna


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
Těšíme se na Vás u nás.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!