Akce pro děti a rodiče

přijímáme děti během celého školního roku :)

Akce, které nikde jinde nenajdete!


Kroužek lezení 2023/24

Děti mají od narození přirozenou touhu lézt a objevovat. Jsou zvídavé a překonávat překážky je pro ně hrou a zároveň však obrovskou výzvou. Lezení u dětí přirozeně rozvíjí jejich motoriku, obratnost, sílu, orientaci a nervosvalovou koordinaci. Kroužek lezení je veden zábavnou a hravou formou. MŠ má vlastní lezeckou stěnu. Lezení doplňujeme slacklinou a opičí dráhou. Sport nás baví :)

Kdy: září - listopad/duben - červen, dle počasí


Cyklokroužek  pro děti 2023/24

Děti jízdu na kole milují. Jakmile udrží rovnováhu a poprvé šlápnou do pedálu je vyhráno. Od tohoto okamžiku už chtějí jen jezdit. Proto máme ve školce kroužek cyklistiky. Je to další přirozená sportovní aktivita, která se dokonale propojí s cestováním a poznáváním okolí. Okolo naší školky máme krásnou přírodu, která je pro kolo jako stvořená. Kroužek vede zkušený biker :) 

Kdy: září-listopad/duben-červen, dle počasí


Karlštejnské vinobraní 2023

Každý rok se těšíme na tuto parádní akci, která je spojená s nádherným programem na hradě Karlštějn. Jedná se o cyklistický výlet pro děti i rodiče z naší MŠ, ale i pro všechny sportovní nadšence z dalekého okolí. Jedeme nádhernou přírodou podél řeky Berounky a odměnou je krásný průvod v podhradí. Každý si může dát tamní burčák a další dobroty :)

Kdy: 24. září 2022


Vyšetření pohybového aparátu dětí - Monada

Jedná se o odborné kineziologické vyšetření pohybového aparátu se zaměřením na vadné držení těla. Díky včasnému vyšetření a případně následné rehabilitaci, můžeme předejít vadnému držení těla. Vše probíhá ve spolupráci s MONADA, spol. s r.o. - Klinika komplexní rehabilitace. Vše zdarma :)

Kdy: 10.10.2023 


Halloween 2023

Tento den je věnován všem strašidlům, příšerám a samozřejmě i čarodějnicím. Nejen že se postaráme o strašidelnou výzdobu naší školky, ale v podvečer až se setmí se budou dít nadpřirozené věci. Už teď se třesu co se zase přihodí a odkud na nás vyleze stará plesnivá čarodějnice a vodník a hlavně jestli vůbec přijdou... Už dva roky nic... Jen strašidla vědí, jak to celé dopadne....Hůůůůůůůůů :)

Kdy: 31. říjen 2023


sv. Martin 2023

Na svátek sv. Martina pořádáme v naší školce divadélko, kde postupně účinkují všechny děti. Nejdříve celé představení zahraje strejda Honza s předškoláky a poté si zahrají úplně všichni. Dopoledne patří divadélku a odpoledne pečení martinských rohlíčků. Ty máme nejlepší v celém okolí. Poté se rohlíčkem symbolicky obdarují rodiče, tak jako Martin obdaroval žebráka polovinou svého pláště na zahřátí.

Kdy: 10. listopadu 2023


sv. Mikuláš 2023

Každoročně mateřskou školu přijde navštívit sv. Mikuláš s andílkem, aby obdaroval hodné a poctivé děti. Děti mu na oplátku zazpívají a poděkují. Jelikož ve školce máme i rošťáky a rošťandy, tak si Mikuláš vodí i neposlušného umouněného čerta, který na děti prská, hubuje a strašně smrdí! Čert vždy čte z listiny hříchů a vyhrožuje, že si někoho odnese... To jsem zvědav, koho si bude chtít odnést letos! Už se těším na ty naše hrdiny. Nebojte, niko nedáme :)

Kdy: 5. prosince 2023


Sběr jmelí na zdobení

Letos se opět vydáme do nedalekého lesa a prohledáme všechny pokácené borovice. A proč? Protože na nich hledáme jmelí na vánoční výzdobu naší školky. Je to skvělá akce, při které si děti najdou nejen jmelí, ale i ostatní přírodní materiál (plody), který je potřeba na zdobení svícínků, věnečků, truhlíků do oken a dalších vánočních dekorací :) Spojíme tím procházku přírodou, poznávání lesa a společné tvoření.

Kdy: 6. prosince 2023


Pečení perníčků

Pečení perníčků je ve školce asi nejlepší akce v Akimově školičce, protože se dají sníst :) Dopoledne máme připravenou hromadu, speciálního domácího těsta od tety Jarušky, kterou rozválíme a postupně z něj vykrajujeme zvířátka, stromečky, hvězdičky a další vánoční tvary. Poté se vše naskládá na pečící plechy, odnese se do trouby a upeče. Po upečení následuje zdobení, ale to už si necháme na následující den. Je to prostě paráda :) A ta vůně :)

Kdy: 19. prosince 2023


Malování perníčků

Předešlá akce pečení perníčků nám přináší malování perníčků. Malování perníčků se v Akimově školičce traduje odnepaměti. Vše je naplánováno na společné odpoledne s rodiči. Připravíme hrnec polevy, uvaříme si vánoční čaj, pustíme si vánoční písničky a můžeme začít. Zdobíme naprosto všichni, povídáme si a celou dobu panuje krásná vánoční atmosféra. Po ozdobení necháme perníčky zaschnout a poté si je spapáme. Všichni jste vítáni :)

Kdy: 20. prosince 2023


Dání do krmelce

Jakmile se ochladí a příroda se ukládá ke spánku, tak mají zvířátka plno práce si obstarat jídlo. Proto je důležité na ně myslet už při dozrávání kukuřice, padaní kaštanů, dozrávání jablíček a dalších dobrot. Uskladněné dobroty poté odneseme do nedalekého krmelce, aby měla zvířátka pořád co papat. U této akce musíme být obzvlášť opatrný a potichu, protože v této době je u krmelců dosti rušno. Ne náhodou zde potkáme lesní zvěř. Tak dobrou chuť :)

Kdy: 21. prosince 2023


Vánoční výstava a zpívání na dvorku AŠ

Tak jako každý rok, i tento má Akimova školička možnost si zazpívat Vánoční koledy. Zpívat budeme na dvorku Akimovy školičky pod širým nebem. Hudební vystoupení bude přímo spojené s výstavou dětí. Naše děti se každý rok na tuto slavnost pečlivě připravují. Letos máme připravené zase nové písničky, ale také klasiku Vánoce, Vánoce přicházení. Přijďte se podívat na vystoupení Akimáčků a zazpívat si Vánoční koledy s námi :)

Kdy: 21. prosince 2023


Zima 2024 - pokud nasněží :)

Iditarod Trail Sled Dog Race - Iditarod, je závod saní tažených psy, který se koná na Aljašce. Je pojmenován po legendární Iditarodské stezce spojující vnitrozemské zlatokopecké městečko Iditarod s pobřežím Beringova moře a Aljašského zálivu. A jelikož se jedná o opravdu extrémní závod, tak si jej v rámci ŠVP v Akimově školičce proběhneme také :)) Rodiče budou pejskové a děti jejich "muscheři" :) a vše proběhne u nás na polní cestě :)

Kdy: leden, bude upřesněno


5.1.2024 - 24.2.2024 Lyžování s dětmi  

Začíná kroužek lyžování pro děti v MŠ. Kroužek je vždy za dobrého počasí a pokud je sníh. Výuka lyžování probíhá pod vedením zkušeného instruktora a cvičitelky lyžování. Základ výuky tvoří Česká škola lyžování od všeobecné lyžařské průpravy po řezané (carvingové) oblouky a smykové (s přeskokem, v boulích, v hlubokém sněhu s přibrzděním) oblouky. Výuka je doplněna řadou metodických postupů z vlastních dlouholetých zkušeností s výukou dětí předškolního věku.  Přesný konec a začátek je dle sněhových podmínek.

Kdy: vždy ve čtvrtek od 16:00 hodin (dle dohody a sněhu)


Velikonoce   2024 - otevírání skal

O Velikonocích se na velký pátek (jedeme už ve čtvrtek) otevírají skály a vydávají své poklady. Naše putování začne ve Vraném nad Vltavou odkud pojedeme vlakem do Klínce. Zde musíme najít skálu, která se na naše přání otevře a vydá nám poklad. Poté nasedneme opět do vlaku směr Jarov a odtud šupky-dupky hurá do školky. Jedná se o dopolední akci. Mohou se připojit i rodiče :)

Kdy: čtvrtek 5.4.2023, 7:50 vlakové nádraží Vrané nad Vlt.


Otevírání studánky 2024

V průběhu května půjdeme otevřít ospalou studánku. Studánky jsou po zimně celé zapadané listím, plné pavučin a špinavé. Výlet odstartuje v MŠ a půjde lesem kole potoka do Vraného nad Vlt.. Po očištění studánky a výkladu o vodě náš výlet zakončíme v nedaleké Občerstvovně, kde si dáme nějakou dobrotu. 

Kdy: květen, čtvrtek, datum upřesníme dle počasí


Vodáctví 2024

V červnu se budeme věnovat vodáctví a všemu okolo. Nejde jen o sjetí řeky na raftech a dalších plavidlech, ale i o respektování okolní přírody a ostatních vodáků. Je to jedna z našich nejoblíbenějších akcí. Vodní turistika nebo krátce vodáctví je jedna z forem turistiky, která jako dopravní prostředek využívá různé druhy plavidel, jako jsou rafty, pramice nebo kánoe. Je to bezva zábava a dobrodružství.

Kdy: v průběhu jara, bude upřesněno dle stavu vody a počasí


Děti na Paddleboardu

Parádní dopolední akce naší školky. Vše se odehrává na řece Vltavě ve Vraném nad Vltavou pod Zvolskou Homolí. Řeka je většinou ledová, ale nám to nevadí. Při nádherném počasí si to všichni náramně užíváme. Už se těšíme na další jarní akci! (Paddleboarding je vodní sport, při kterém jezdec na prkně podobném surfovému longboardu používá k pohybu vpřed dlouhého pádla. Moc doporučujeme :)

Kdy: bude upřesněno


A další akce budou následovat !


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
Vytvořte si webové stránky zdarma!