Akce pro děti a rodiče

Probíhá zápis dětí na rok 2021/22. Těšíme se na nové kamarády!

Akce, které nás v nejbližší době čekají.

Covid - 19 nám bohužel nedovoluje pořádat naše připravené akce, nicméně jsme každý den s dětmi v lese, na loukách a kopcích. Nebojte, i tak si vše náramně užijeme! Jarča a Honza.


leden 2021 

Iditarod Trail Sled Dog Race - Iditarod, je závod saní tažených psy, který se koná na Aljašce. Je pojmenován po legendární Iditarodské stezce spojující vnitrozemské zlatokopecké městečko Iditarod s pobřežím Beringova moře a Aljašského zálivu. A jelikož se jedná o opravdu extrémní závod, tak si jej v rámci ŠVP v Akimově školičce proběhneme také :)) Rodiče budou pejskové a děti jejich "muscheři" :)


4.1.2020 - 22.3.2020 Lyžování s dětmi 

Začíná kroužek lyžování pro děti v MŠ. Kroužek je vždy za dobrého počasí a pokud je sníh. Výuka lyžování probíhá pod vedením zkušeného instruktora a cvičitelky lyžování. Základ výuky tvoří Česká škola lyžování od všeobecné lyžařské průpravy po řezané (carvingové) oblouky a smykové (s přeskokem, v boulích, v hlubokém sněhu s přibrzděním) oblouky. Výuka je doplněna řadou metodických postupů z vlastních dlouholetých zkušeností s výukou dětí předškolního věku.  Přesný konec a začátek je dle sněhových podmínek.

Kdy: pondělí / čas: 8:30 - 12:00 / celkem 12 lekcí/sezóna


voda - důležitost, ochrana , čištění

V průběhu letošního jara a léta se zaměříme na vodu a vše kolem ní, protože voda je pro všechny moc důležitá. Tento projektový den si s dětmi budeme povídat o důležitosti vody. Co pro nás a přírodu voda znamená. Jak se má s vodou zacházet a jak ji lze chránit před znečištěním. Důležité je také čištění znečištěné vody. Řekneme si, jak se voda čistí a kde. Vše spojíme s s výlety na toto téma.


vodní stavby - přehrada Slapy

V průběhu letošního jara a léta se koukneme na veliké vodní dílo - a to rovnou na přehradu. Tento projektový den nás zavede k přehradě na Slapech. Dozvíme se proč se přehrady staví, proč je třeba regulovat stav vody, jak se vyrábí elektřina, k čemu je nám prospěšná vzniklá vodní plocha nad přehradou, jak a z čeho se přehrady staví a v neposlední řadě se pokusíme jednu přehradu postavit na potoce a snad se i vykoupeme :)


vodáctví

V květnu a  červnu se budeme věnovat vodáctví a všemu okolo. Nejde jen o sjetí řeky na raftech a dalších plavidlech, ale i o respektování okolní přírody a ostatních vodáků. Je to jedna z našich nejoblíbenějších akcí. V tento projektový den se děti naučí pádlovat, řídit rafty a kánoe, sjíždět jezy a peřeje, vodní záchranu a pravidla správného chování na vodě. Vodní turistika nebo krátce vodáctví je jedna z forem turistiky, která jako dopravní prostředek využívá různé druhy plavidel, jako jsou rafty, pramice nebo kánoe. Je to bezva zábava a dobrodružství.

Souhrnný přehled akcí pro školní rok 2020/21

  • připravujeme aktualizaci 
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu