Alpy, VHT, ferraty, lezení

červenec.2020 - Via Ferrata v okolí Zugspitze 

Pojeďte s námi zdolat majestátní vrchol Zugspitze 2.962m, který je zároveň nejvyšším vrcholem Německa a zažijte krásný víkend v prostředí Alp. Tato akce je spíše pro zkušenější, nebo lépe trénované lidi. Vrchol zdoláme po ferratě Höllentalsteig obtížnosti B-C s celkovým převýšením cca 2000 m. Je možný i individuální termín dle Vašich možností.

CENA: 1.800,-Kč   (cena platí při min.počtu 3 osob)  PŘIHLÁŠKA

počet osob: doprava: ubytování: strava: obtížnost:
4 - 8 minibus bivak vlastní stupeň 4
         

Co je v ceně:

  • náklady průvodce
  • doprava Trafikem :) (8 osob.)
  • parkoviště

Co není v ceně:

  • strava
  • cestovní pojištění, doporučujeme sjednat OEAV
  • lezecký materiál, lze zapůjčit
  • lanovka z Zugspitze cca 30€/os.
  • vstup do soutězky 3€/os.

Pořadatel: Akimova školička


Popis oblasti:

Zugspitze je s výškou 2962 metrů nejvyšší horou Německa. Vrchol leží v alpském masivu Wetterstein a je hraniční horou mezi Německem a Rakouskem. Její název pochází od častého výskytu lavin často se vyskytujících na její severní straně. Návštěva regionu Zugspitzland je nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky přírody, VHT, horské cyklistiy a v neposlední řadě i pěší turistiky. Ammergauserské Alpy se rozprostírají mezi zámkem Linderhof, klášterem Ettal, Oberammergau, Unterammergau, Saulgrub-Altenau a mezi dvěma lázeňskými městy Bad Bayersoien a Bad Kohlgrub. Výpravnou, a zážitků plnou cestu nabízí turistika kopcovitou oblastí skrze divoké údolí Höllentalklamm a malebným Partnachklamm. V těsné blízkosti Mittenwaldu, Krünu a Wallgau se nachází pravé eldorádo pro cyklisty a vandrovníky. Je úplně jedno jestli hledáte extrémní cyklostezky nebo se chcete jen tak projet po okolí, tady si přijde každý na své. Okolí je přímo předurčeno pro  nordic walking, který si návštěvníci mohou vyzkoušet na celkem 90 km upravených stezek.


Doprava:

Je zajištěna minibusem (1 + 7) společně s původcem. Každý z účastníků může také po vlastní ose.

 

Harmonogram akce:


bude upřesněno - děkuji :), nicméně vím, že se půjde a poleze...


Veškerý program je možné na místě operativně upravovat, dle počasí a dohody všech účastníků.

 

S sebou (doporučení průvodce):

Kompletní vybavení na ferraty - sedák, prsák, plochou smyčku - 80cm stačí, nemusí být šitá, ferratovou brzdu, helmu na skály!, ev. rukavice na ferraty, min.2 x HMS. Dále vybavení na přechod ledovce - mačky, cepín, 4 x HMS, prusíky (lano atd. má průvodce). Dále - trekové hůlky (jestli používáte), kvalitní pohorky, svrchní kalhoty a bundu GTX (nepromokavá a odolná proti větru), funkční prádlo (dlouhé/krátké), flísku, doporučuji polartec, softshellku, doporučuji péřovou vestu na zahřátí v případě delší přestávky, čepici, rukavice, sluneční brýle, opalovací krém!!!, vak na vodu, termosku na čaj, energetickou stravu (vždy je důležité doplňovat tekutiny s cukrem a energii – různé tyčky a pochoutky). Lano, buzolu, mapu, výškoměr, krokoměr, GPS, má průvodce. Pro pohyb po ledovci je nutný cepín a mačky (ale neočekává se).

 
Veškeré vybavení vám rádi zapůjčíme. Pokud budete pořizovat nové vybavení, tak volejte Honzovi 605474117, který vám rád poradí.


  


Pro více informací volejte Honzovi 605474117, nebo se můžete rovnou přihlásit vyplněním přihlášky (do poznámky napište všechny vámi přihlášené účastníky, a variantu dopravy):Přihláška

Partneři:

Copyright © 2013, Akimova školička. Všechna práva vyhrazena. Redakční systém: Grafické a webové studio