• Reference

Reference cestovního klubu

Vaše reference prosím zasílejte na e-mail akimovaskolicka@seznam.cz. Děkujeme.


JAR

"Nikdy jsem neuvažovala o cestě do těchto končin a nikdy by mě nenapadlo, že se právě sem podívám… A stalo se :)

Zhruba měsíc před odjezdem jsem se seznámila se Zdenou, který mě přesvědčil o cestě do Afriky, kterou pořádal Fanda. Chyběl poslední člen posádky a já si řekla proč ne... Je třeba zkusit všechno...Takže jsem jela s neznámými lidmi, do neznámé země... a udělala jsem dobře:)

Neměla jsem proč pochybovat o organizaci expedice, vše bylo popsáno na stránkách poafrice.com detailně a cokoliv bylo třeba doplnit, Fanda pohotově doplnil v emailu. Vše zařídil Fanda na jedničku, o nic jsem se nemusela starat, jen jsem sbalila krosnu a musela se 9.3. dopravit na letiště do Prahy. Naprostá pohoda :)

Afrika mě dostala svým klidem, vůní, čistotou.. Jela jsem na tuto výpravu s tím, že si vyčistím hlavu, uklidním se, načerpám novou energii a poznám něco nového... z čeho budu čerpat další měsíce.. Povedlo se. 

Každý den se člověk budil brzy ráno s tím, že se těšil, co nového uvidí. Nemluvě o radosti, kterou jsme měli, když jsme spatřili zvíře, které se nevidí tak často… To bylo pýchy, že se zadařilo :) 

Dostala mě zvířata, která jsme viděli opravdu z blízka... dostaly mě vodopády v blízkosti Graskopu.. dostala mě rozmanitost krajiny... dostal mě západ slunce, který je tady neuvěřitelný... dostaly mě hvězdy na obloze, které zářily tak jasně, že člověk měl pocit, že musí spadnout... Není nic, co bych mohla Africe vyčíst :)

Děkuji Fandovi za skvělou organizaci cesty, díky níž jsme si mohli v klidu Afriku vychutnat a užít, vidět spoustu zvířat, spoustu krásné přírody...

A abych nezapomněla, taky oceňuji jeho kvalitní humor a to, že měl se mnou trpělivost a někde mě nenechal na pospas lvům :)"

Bohunka

 

" Ahoj všem cestovatelům z JAR :-)

Fanda mne požádal, jestli bych se nemohl vyjádřit „očima účastníků“. Nechtěl bych to jenom shrnout na klady a zápory, ale bohužel asi jinak to neumím :-)

Především převažují ty klady a hned na začátku chci všechny nedůvěřivce upozornit na to, že Fanda je velice čestný člověk a nemusíte mí žádné obavy. Vždy na čem jsme se dohodli to splnil. Tak pokud jste ještě v Africe nebyli a chcete hodit všední záležitosti a starosti za hlavu a o nic se nestarat a chcete se přidat, tak nad ničím neváhejte, Fanda zajistí letenky, půjčení auta, rezervuje kempy a vše ostatní, co je zapotřebí k bezstarostné cestě po JARu. Naplánuje trasu, která dokáže oslovit všechny účastníky této expedice, jeho znalosti místní fauny a flóry jsou taky na dost dobré úrovni, tak pokud nebudete něco vědět, Fanda vám rád odpoví na všechny vaše dotazy. Zápory - nemohl jsem řídit auto, ale příště je to spíše o domluvě v půjčovně aut ohledně zapsání i druhého řidiče...

Zdeněk


"JAR je krajina plná překvapení: zelenější, plná přírodních krás, moc britská a mnohem víc. I když jsme neměli štěstí na levharty či gepardy, tak ostatní zvířata ve volné přírodě jsme si užili až do sytosti. Expedice byla oddychová a zajímavá. Určitě pro zájemce o safari a příznivce fauny a flóry doporučuji. O další expedici uvažuji. Každým rokem chodím na exotickou dovolenou, nyní záleží jen kam...!"

Milan


Cesta do JAR se, podle mě, dost povedla. Takto na vlastní pěst jsem cestoval vůbec poprvé, takže nemám srovnání, ale všechno klapalo,nikomu se nic nestalo(píchnutí o trny, spálení o gril či mírné zarudnutí od slunce nepočítám;) ). Největším postrachem pro nás asi byli moskyti, ale nakonec jsme se do oblasti,kde se nejvíc vyskytují nedostali. Takže repelenty či malarony nám(některým) zůstanou na další cestu. Osobně mě asi nejvíc "sebraly" první 2-3noci ve stanu-trocha nepohodlí, vedro a asi k tomu pomohly i myšlenky typu: nevleze nám něco dovnitř? Pak už to bylo ale v pohodě, obzvlášť po noci v Marakele, kdy kolem stanu měly dostaveníčko zebry a pakoně a bůhví co ještě, r aději jsem se ani nešel mrknout;-)

Nakonec se největším "nepřítelem" staly cikády v kempu Letaba, řvaly ve dne i v noci tak, až se uši rolovaly:D Jinak jsme viděli snad všechna zvířata, až na leoparda a neskutečně nádherné přírodní scenerie.Trasa expedice byla zvolena dobře,tak říkajíc od každého něco a ještě hodně toho určitě zůstalo na příště;-)

Snad jen jedno negativum. Na letišti jsem vyměnil málo peněz s tím,že po cestě bude ještě nějaká možnost k výměně. Nebyla! Za pomoci spolucestovatelů jsem tudíž ke konci cesty nemusel chodit sbírat výhonky a pít dešťovku:-) Takže kdo nehodlá používat kartu, kterou se tam dá platit všude, vyměnit hned po příletu dostatek hotovosti!

Budu dál pozorně sledovat tento blog a chystané cesty. Kdyby mě něco zaujalo, tak neváhám. Třeba takový Vietnam, Laos, Kambodža... ;-)"

Rostislav


ALPY

S Akimovau školičkou jsme se letos už podruhé vydali na expedici AlpAkim. Místo expedice - Rudolfshütte v Alpách. Opět to bylo super! Organizacne OK, děcka vylyžované a zabavené, lezecká stěna paradní. Rudolfka s Akimovou školičkou má prostě smysl!

Rodina V.


 

Moc pěkná jednodenní VHT, pro kterou nám vyšlo naprosto úžasné počasí :) Bylo fajnové dostávat informace o dané oblasti v průběhu celé cesty, poučena příjemnou formou o VHT, geografii, historii i technických zajímavostech. Velmi mi vyhovovala možnost cestu podniknout v malé skupince účastníků a mít horského průvodce vlastně 24 hodin k dispozici. Oceňuji flexibilitu a možnost změn v programu dle chuti účastníků. Ferrata tvoří z nástupní cesty jen menší část a byla pohodová, nijak zvláště těžká. Hřebínek na vrchol byl překvapivě fyzicky náročnější, možná že podmíněno svázáním hrudníku prsákem. Sestupná ferrata byla jistě obtížnější, než nástupní a pěkně dlouhá :) Upřímně pak, bylo příjemné se svézt do údolí lanovkou.

 Mirka

 

 

S Akimovou školičkou jsme velice spokojeni a doufáme, že nabídka a kvalita služeb zůstane i nadále perfektní! Výuka je naprosto super a odpovídá našim představám. Akce které pořádáte jsou daleko nad rámec MŠ. Především oceňujeme váš osobní a vstřícný přístup k nám a neposlední řadě dětem. Za vše moc děkujeme.

Petr

 


"Na tuhle cestu jsem se těšila už od první chvíle, kdy mi její nástin padl do oka na webu úplně cizího člověka. Proč ne? Prošla jsem stránky od začátku až do konce, proklikala fotky, pročetla názory předchozích účastníků a vygooglila o Fandovi, co se dalo. Po první (a do odletu také jediné) schůzce bylo naprosto jasné, že Fanda nejede do JARu poprvé, má již mnoho zkušeností z předchozích cest, zná ta správná místa a hlavně má tu Afriku opravdu moc rád. To celkem stačilo k umlčení toho malého pochybujícího červíčka, co mi v hlavě našeptával, že jet na druhej konec světa s úpně cizíma lidma je pěkná šílenost J

Joudalová


"Moje první návštěva afrického kontinentu dopadla díky organizátorovi na výbornou. Už jsem si sám zjistil, že individuální cesty s přáteli nebo známými jsou přesně ten typ aktivní dovolené, který mi vyhovuje. Sám jsem pár cest organizoval a vím, že není jednoduché, aby vše klapalo. Tentokrát jsem se ale vydal „naslepo“, s lidmi které jsem dopředu neznal. Jen s Františkem jsem si již nějakou dobu psal a konzultoval s ním moje výlety na hory. Musím ale říct, že díky všem zúčastněným, to bylo jako bych opravdu cestoval s přáteli. Během cesty jsem zj istil, že nás spojuje víc než jen zájem o cestování a přírodu. Velmi jsem ocenil i spoustu informací o zvířatech, přírodě a Africe obecně. Poutavé vyprávění, historky z minulých cest, vlastní zkušenosti (díky kterým jsem dle mě viděli tolik zvířat a míst, které bychom těžko sami našli), vše podáváno s opravdovým zájmem a nadšením. Vhodně zvolené trasa a termín, různorodé prostředí, spousta zvířat, kvalitní organizace a „štěstí“ na počasí to vše ideálně namícháno. Tuto cestu bych doporučil všem, kteří mají rádi zvířata a přírodu v přirozené podobě bez „turistických“ zby tečností a spousty lidí. Po cestě, na pozorovatelnách i v kempech je možno nerušeně pozorovat a co jsem si dopředu ani neuvědomil i třeba jen poslouchat všechno co se děje okolo. Pro fotografy je to tu opravdový ráj a člověk napřed ani neví co fotit dřív, přesto bylo dost času jen tak vnímat atmosféru a klid, který zde panuje. Zážitků mám spoustu, ani nevím co vyzvednout jako to „nej“, ale jeden z nejsilnějších byly dva dny v kempu „bez plotu“ v NP Marakele, kde jsme mohli celý den (i noc) pozorovat zvířata a to z bezprostřední blízkosti. Na pár metrů v kempu vidět pasoucí se nosorožce, společně odpočívat ve stínu se pštrosy a sledovat okolo potulující se opice, to nezažijete každ&yacu te; den. V noci jsme se zatajeným dechem naslouchali temnému chroupání trávy nosorožci přímo u stanu, imaply, zebry a pakoně nám téměř zakopávali o stanové kolíky, opravdu nezapomenutelné. Za těch 16 dní v Africe jsme zase načerpal energii na dlouhou dobu a nezískal jenom nové zážitky ale i nové přátele. S Františkem plánuju další akce, jak zimní/horské, tak bych se rád zúčastnil i expedice na Nový Zéland a mým návrhem je Jižní Amerika, konkrétně Patagonie, tak snad to vyjde. Už teď vím žen je opět na co se těšit..."

Lukáš"Od okamžiku, kdy jsme Fandovi potvrdili naši účast na březnové expedici do Jihoafrické republiky, jsem se na cestu těšila, jako malá holka. Neuběhl den, kdy bych aspoň slůvkem nezmínila, jak moc se těším. Na zvířata, na sluníčko, na teplo. Ono se po té letošní zimě není ani čemu divit.

O Africe jsem si svou vlastní představu udělala již po té, co mi Zdenda vyprávěl o svých cestách po Keni a Tanzánii. Teplo, sluníčko, občas deštík, černoši, zvířata. Do Afriky jsem jela s tím, že si ji maximálně užiji. A stalo se. Má vůbec první cesta do Afriky byla naprosto úžasná. Díky Fandovi, který vše zařídil (od rezervace letenek, vypůjčení auta, vyřízení všech vstupů, zarezervování kempů až po samotné řízení auta), proběhla celá expedice naprosto bez problému. Plnými doušky jsem mohla nasávat tamější atmosféru, teplo a sluníčko, užívat si pozorování zvířat (a že jsme jich opravdu viděli!!!).

Na tuto dovolenou budu velmi ráda a hodně dlouho vzpomínat. Byla to opravdu úžasná expedice, sešli jsme se prima parta, užili jsme si legraci i příjemného posezení a klábosení jen tak s plechovkou piva v ruce při svitu měsíce a s oblohou plnou hvězd. Byla to prostě paráda, a kdybych měla možnost jet tam znovu, neváhala bych ani minutu."

Zuska


Partneři:

Copyright © 2013, Akimova školička. Všechna práva vyhrazena. Redakční systém: Grafické a webové studio