červen 2020 - Výlet okolo Maškova mlýnaVýlet okolo Maškova mlýna děti zavede přes Davli, kde stojí starý unikátní ocelový most a dále do malebného údolí, ve kterém se schovává vodní Maškův mlýn. Jedná se o historický mlýn, který ve své době mlel mouku pro široké okolí (i naše babička si chodila pěšky pro mouku). Dále zdolají veliký kopec úzkou kamenitou cestou přes krásnou vyhlídku, ze které mohou obdivovat celou Davli se soutokem Vltavy a Sázavy. Poté se vydají směr Oleško. Akce se mohou zůčastnit i rodiče s dětmi, které tento den MŠ nenavštěvují.


 

KDY: upřesníme dle počasí
V KOLIK A KDE:  

od 7:15 do 7:25 hodin na vlakovém nádraží Vrané nad Vltavou

NÁVRAT: na oběd do MŠ, cca 12:00 hodin


Harmonogram akce:

Sraz je na vlakovém nádraží ve Vraném nad Vltavou - odjezd vlaku je v 7:31 hodin. Všichni pojedeme vlakem z Vraného do Davle a poté pěšky do velikého kopce až do Oleška odkud pojedou zpět do Akimovy školičky autobusem.


V Davli se vydáme po proudu řeky Vltavy, kde mineme starý ocelový most, na kterém se natáčel válečný film Most u Remagenu, dále zabočíme do Záhořanského údolí k historickému stavení Maškův mlýn, hned u mlýna se naše cesta obrátí strmě vzhůru do kopce a za chvíli přejde v úzkou kamenitou pěšinu klikatící se po zalesněném úbočí s porostem dubů a akácií. V horním lese na malém paloučku rozděláme malý ohýnek na opečení buřtů a poté se vydáme na autobus do Oleška, který nás zaveze do Zvole. Jedná se o dopolední školkovou akci.


S sebou:  sportovní oblečení a dobrou obuv, dle předpovědi upřesníme zdali budou potřeba pláštěnky

Nebrat:  batohy, svačinky a pití, vše potřebné bere Tým MŠ!!!


Partneři:

Copyright © 2013, Akimova školička. Všechna práva vyhrazena. Redakční systém: Grafické a webové studio