11.11.2019 - Divadlo o sv. Martinovi a pečení rohlíčkůNa den svatého Martina proběhne v mateřské škole divadlo, týkající se legendy o plášti. Tento den je nejčastěji spojován s Martinem, který přijíždí na bílém koni a nese za sebou bílý sníh. Legenda o sv. Martinovi však vypráví o tom, jak žil Martin skromně, pokorně a dokonce i ke svému otrokuse choval, jako k bratrovi. Děti toto 20 minutové strhující divadelní představení milují a vždy si to moc užijí! Hlavní role ztvární Jarča, Honza a ostatní členové našeho skvělého týmu.V kolik a kde: jedná se o akci v rámci výuky MŠ


Tento den děti milují, protože celé dopoledne pečou Martinské rohlíčky a hraje se divadlo o svatém Martinovy. Dobře připravit těsto, uválet jej, naplnit jej a upéci je v troubě, není žádná legrace. Rohlíčky se pečou, jako symbol podělení se s přítelem. Rohlíčky jsou moc dobré a o to báječné, že je dělají právě děti. Následuje divadelní představení o sv. Martinovi a legendě o plášti. Fotky z minulé akce najdete zde.

Martin ( Martin z Tours) prožíval svoji víru i v armádě. Žil skromně, pokorně a dokonce ke svému otroku se choval jako k bratrovi. Martin byl jednoduše jiný než ostatní vojáci, což také dokazuje symbolický čin, díky němuž se stal tak známý. Došlo k němu v Amiensu u jedné z městských bran v roce 335 za jednoho velmi mrazivého zimního večera. Martin se tudy na koni vracel do vojenského tábora. U brány ho oslovil polooděný žebrák a prosil o almužnu. Protože u sebe Martin neměl ani peníze, ani jídlo, zprvu nevěděl, jak by člověku pomohl. Celý článek o sv. Martinovy naleznete na Wikipedii.


                    


První a poslední fotka je převzata z Wikipedie. Děkujeme.

 


                 


Partneři:

Copyright © 2013, Akimova školička. Všechna práva vyhrazena. Redakční systém: Grafické a webové studio