30.4.2020 - Pálení čarodějnic - zrušenoPálení čarodějnic (také filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek. Tuto noc se lidé scházejí u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Na některých místech se staví májka. Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějnický sabat, a skutečně je tato noc jedním z největších pohanských svátků. Fotky z akce neleznete v galerii Pálení čarodějnic.

 

V kolik a kde: 17:00 hodin, na zahradě školky, nebo na louce vedle biokontejneru, jestli jí zase bez dovolené nezořou :)


Harmonogram akce:

Akimova školička, jak už je každoročním zvykem, Vás zve na pálení čarodějnic. Letos o dva dny dříve, protože 30.4. je neděle a nechceme vás vytrhávat z víkendového programu. Čarodějnici si děti vyrobí ve školce a dřevo na hranici si donesou růčo - přímo z lesa...(letos uvidíme) v dopoledním a odpoledním programu MŠ. Akce startuje v 17:00 hodin přímo na dvorku Akimovy školičky. Ze dvorku doneseme čarodějnici na zahradu, kde již bude připravena hranice na její upálení. Po upálení čarodejnice si opečeme buřty a popovídáme si. Až to všechno sníme, povíme a ohěň uhasne, tak se vydáme spokojeně domů.


S sebou: něco proti dešti (pokud bude pršet), teplejší oblečení, buřty, chleba a pití, kdo chce tak stoleček a židličky, ale lze se dohodnout s jednou rodinkou, ty budou mít kompletní výbavu - jako vždy :))    

Partneři:

Copyright © 2013, Akimova školička. Všechna práva vyhrazena. Redakční systém: Grafické a webové studio