Lyžování s dětmi

Výuka lyžování v Akimově školičce probíhá v zimních měsících za příznivého počasí (sníh) pod vedením zkušeného instruktora a cvičitelky lyžování. Začátečníci se nejprve naučí základy na místním svahu pod kostelem a následně se jejich výuka přesouvá do Ski areálu Chotouň, kde probíhá 1 x týdně ve dvou dnech. Sezóna je zakončena týdnem výuky v Alpách tzn. zimní expedice AlpAkim (týdenní pobyt s rodiči). Fotky z expedice naleznete například v galerii I.turnusu a II.turnusu.


Základ výuky tvoří Česká škola lyžování od všeobecné lyžařské průpravy po řezané (carvingové) oblouky a smykové (s přeskokem, v boulích, v hlubokém sněhu s přibrzděním) oblouky. Výuka je doplněna řadou metodických postupů z vlastních dlouholetých zkušeností s výukou dětí předškolního věku.


Děti jsou řazeny do skupin dle dovedností. Začátečníci mají individuální výuku do doby samostatného sjetí sjezdovky oblouky a zvládnutí bezpečného zastavení. Následně se zařadí do dvoučlenné skupiny. Po zvládnutí výuky ve skupině se děti učí lyžovat zpravidla v tříčlenných skupinách, aby bylo možné dosáhnout individuální péče.

Partneři:

Copyright © 2013, Akimova školička. Všechna práva vyhrazena. Redakční systém: Grafické a webové studio